V Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Szkół Leśnych

W dniach 23- 24 marca 2015 roku w Technikum Leśnym w Warcinie odbył się V Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Szkół Leśnych. Naszą szkołę reprezentowali jej najlepsi matematycy: Mateusz Baczkowski – kl.IV C, Damian Cichoń – kl.IVA, Tomasz Rygol – kl.IVB. Opiekunem była pani Bożena Smereka. W konkursie uczestniczyło 6 szkół leśnych z Brynka, Biłgoraja, Starościna, Warcina i Tucholi. Na siedem startujących drużyn (21 osób) konkurs wygraliśmy i drużynowo zajęliśmy pierwsze miejsce. Uczeń naszej szkoły Damian Cichoń okazał się najlepszym matematykiem szkół leśnych i zdobył pierwsze miejsce z wynikiem 74 punktów. Tomasz Rygol zajął 5 miejsce a Mateusz Baczkowski 8 miejsce.

Zwyczajem tych konkursów jest integracja uczestników. W pierwszym dniu, wieczorem mieliśmy wspólne ognisko, na którym nie tylko poznawaliśmy się nawzajem, wymienialiśmy swoje szkolne doświadczenia ale również niektórzy z nas wspominali poprzednie konkursy w których już uczestniczyli.

W dniu konkursu, po napisaniu testu wszyscy uczestnicy zostali zabrani na wycieczkę do Słupska gdzie zwiedziliśmy Muzeum Pomorza Środkowego, a potem pojechaliśmy do Ustki i pospacerowaliśmy nad brzegiem morza.

Gratulujemy naszym zwycięzcom w tak trudnej i nie lubianej przez wielu dyscyplinie jaką jest matematyka.

W przyszłym roku najlepsi matematycy spotykają się na szóstym konkursie w Technikum Leśnym w Biłgoraju.

DSCN3087 DSCN3090 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA WP_20150324_16_25_30_Pro

 

DSCN3085