Mistrz Savoir vivre

KONKURS

«Mistrz Savoir vivre»

klas czwartych 2014 – 2015

III edycja

W dniu 10 marca 2015r. w auli Technikum Leśnego odbył się III finał konkursu „MISTRZ SAVOIR VIVRE” połączony z obchodzonym 8 marca Dniem Kobiet. Prowadzącymi byli Agnieszka Wojtaczka (kl.III a) i Bartek Szymankiewicz (kl.III a) . Po krótkim wstępie witającym gości Bartek przypomniał historię obchodzonego w świecie Międzynarodowego Dnia Kobiet i złożył życzenia wszystkim Paniom i swoim koleżankom. Na ekranie ukazały się sentencje o kobietach, które czytał Marcin Furman (kl.III A), potem Wojciech Dusza (kl.IVb) przepięknie wyrecytował wiersz “Kobieta” Pauliny Kraków a Zespół “Śnieżynki” działający w Technikum Leśnym zaśpiewał piosenkę “A ja będę twym aniołem”. Głos zabrał dyrektor szkoły pan mgr inż. Daniel Targosz , który z pięknym naręczem kwiatów złożył życzenia z okazji ich święta. Uczniowie wręczyli wszystkim Paniom i koleżankom czekoladki. W tle śpiewały Śnieżynki piosenkę “Ale, ale Aleksandra….”

Po 30 sekundowej ciszy oczom widowni ukazał się teledysk z filmu Pana Kleksa i usłyszeliśmy piosenkę “Kwoka” jako znak,  że przechodzimy do konkursu mistrza dobrych manier klas czwartych rocznika 2011 – 2015. Konkurs był prowadzony w dwóch kategoriach:

– Mistrz Savoir vivre wybrany w tajnym głosowaniu przez Radę Pedagogiczną

– Mistrz Savoir vivre uczniów wybranych przez poszczególne klasy

W pierwszej kategorii wychowawcy klas czwartych , w tym roku panie Joanna Jurkanis Smerekę – kl. IVa, Kamila Sobińska – kl. IVb, Saloma Bienkiewicz – kl. IVc nominowali do Oskara następujące osoby: Głowacki Jan, Jasińska Rozalia, Szpakowska Alicja (kl IVA), Adamiak Mateusz, Kędzia Maciej, Olszak Patrycja (kl. IVb), Baczkowski Mateusz, Bartkowiak Michał, Wąsiak Odyseusz (kl. IVc).

W drugiej kategorii czyli uczniów wybranych przez klasy znaleźli się: Przemysław Dyba i Piotr Woś – kl.lVa,  Maciej Kędzia i Wojciech Dusza – kl.IVb, Odyseusz Wąsiak i Patryk Janicki – kl.IVc. Ci uczniowie wzięli udział w konkursie który przebiegał w trzech etapach. Prowadził go Marcin Furman. Po trzech turach pytań testowych dotyczących zasad dobrych manier, zawodnicy otrzymali za zadanie ustalenie w 10 przedstawionych im przypadkach, czy opisana sytuacja jest prawdziwa czy fałszywa np: Dzwoniąc do kogoś odkładamy telefon po usłyszeniu szóstego sygnału.

Po tej części Jury w osobach: pani Maria Smoła, pani Joanna Ungurian i przewodnicząca pani Katarzyna Rajewska przystąpiło do pracy i obliczało zdobyte przez zawodników punkty. W tym czasie pani Bożena Smereka przeprowadziła dla publiczności konkurs pt:” Sławne polskie kobiety”,  gdzie nagrodą były długopisy.

W III części konkursu czyli w ścisłym finale wzięli udział uczniowie: Wojciech Dusza, Odyseusz Wąsiak, Patryk Janicki.
Oficjalne wyniki Jury KONKURSU „MISTRZ SAVOIR VIVRE”
Mistrzem Savoir-vivre klas czwartych rocznika 2011- 2015 został: Wojciech Dusza

II miejsce zajęli Patryk Janicki oraz Odyseusz Wąsiak (otrzymali jednakową il.pkt.)

Mistrz Savoir-vivre przy głośnych Fanfarach, które wygrał Zespół Sygnalistów działający w Technikum otrzymał Statuetkę z dedykacją: “Cywilizacja to władza nad światem, kultura to miłość do świata” A.Kępinski, słuchawki, książkę, oraz dyplom,

pozostali
II i III m-ce pendrive 16 GB, książki oraz dyplomy i IV – VI książki i dyplomy.
Mistrzem “Savoir vivre” wybranym w przez Radę Pedagogiczną została Alicja Szpakowska.

Przy głośnych Fanfarach otrzymała Statuetkę Oskara z dedykacją

“Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą” Adama Mickiewicza.

Na zakończenie Bartek i Agnieszka podziękowali wszystkim i pożegnali piosenką “Polskie dziewczyny”

Reżyseria : Bożena Smereka

Scenografia: Krystyna Mielnik

Współpraca: Anna Stachurska i Samorząd Szkolny

IMGP5595 IMGP5598 IMGP5599 IMGP5601 IMGP5603 IMGP5607 IMGP5614