Studniówka 2015

17 stycznia 2015 r. maturzyści naszej szkoły bawili się na Balu Studniówkowym. Bal odbył się w restauracji „Lema” w Miliczu a bawiło się na nim blisko 100 maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi. Obok Dyrekcji Szkoły i nauczycieli oraz wychowawców internatu przybyli też zaproszeni goście: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu Pan Grzegorz Pietruńko oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Milicz Pan Roman Palewski.

Część oficjalną Balu poprowadzili Agnieszka Stempak i Przemysław Dyba, którzy w imieniu wszystkich maturzystów podziękowali m.in. Dyrektorowi Szkoły Danielowi Targoszowi, Pani Wicedyrektor Paulinie Szymańskiej, Panu Kierownikowi Szkolenia Praktycznego Krzysztofowi Salacie, Panu Nadleśniczemu Romanowi Palewskiemu, Dyrektorowi RDLP we Wrocławiu Panu Grzegorzowi Pietruńko, opiekunom praktyk z Nadleśnictwa Milicz, Gronu Pedagogicznemu za to, że „mieliśmy możliwość kształcenia się w tak dogodnych warunkach, również za opiekę i troskę okazaną w czasie naszej edukacji.”

Uczniowie podziękowali również:

kierownictwu Internatu, paniom: Marii Dziedzic oraz Jolancie Cwenar, jak i byłym kierownikom Internatu: Pani Justynie Żarczyńskiej i Maciejowi Ewertowskiemu.

wychowawczyniom klas maturalnych: Pani Joanna Jurkanis – Smereka – klasa IV A, Pani Kamila Sobińska – klasa IV B, Pani Salomea Bienkiewicz – klasa IV C .

rodzicom uczniów, a ich przedstawiciele obecni byli na Sali: Pan Robert Płachta – przewodniczący Rady Rodziców oraz Pani Renata Wiśniewska – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców.

Paniom Krystynie Mielnik za przygotowanie prześlicznej dekoracji sali, oraz Katarzynie Rajewskiej za przygotowanie uczniów do układu Poloneza.

Swoje słowa skierował do zebranej młodzieży również Dyrektor Szkoły Daniel Targosz mówiąc m. in.: „Kochani uczniowie. W życiu człowieka są chwile niepowtarzalne i jedyne. Do takich chwil należy: dzień urodzenia, pierwszy dzień w szkole, pierwszy dzień w Technikum Leśnym w Miliczu, ale też właśnie własna studniówka. Ta studniówkowa noc to chwila, na którą każdy uczeń oczekuje od początku nauki w szkole, i teraz właśnie ten czas się spełnia. (…) Rok 2015 jest dla Was bardzo ważnym rokiem, powiedziałbym przełomowym rokiem w Waszym życiu. Bo już za moment każdy z Was stanie w takim momencie swojej życiowej drogi, która będzie prowadziła Was w różnych kierunkach: matura, egzamin zawodowy, studia, praca, wyprowadzka z domu, dorosłe życie. Mówię to do Was jako przyszłych leśników, leśniczych, nadleśniczych, naczelników, dyrektorów, specjalistów w różnych dziedzinach, biznesmenów i bizneswomen, a też może wójtów i burmistrzów, starostów czy też posłów. To wszystko przed Wami. Wierzę, że spełnicie swoje marzenia i zamierzenia, jeśli tylko w ich realizację włożycie pracę.” Dyrektor podziękował również wychowawcom klas IV za ich pracę wychowawczą, a następnie uroczyście otworzył Bal Studniówkowy.

Po odtańczeniu poloneza i wzniesieniu toastu rozpoczęła się zabawa studniówkowa, która trwała do 4 nad ranem. Uczestnikom studniówki przygrywał zespół „Sensor”. W przerwie uczniowie zaprezentowali taniec belgijski, a następnie nakręcony film o szkole, którego autorami są: Szymon Mielcarek, Michał Samardak i Wojciech Dusza.

IMGP4662 IMGP4664 IMGP4669 IMGP4673 IMGP4677 IMGP4678 IMGP4682