X Powiatowy Konkurs Recytatorski

11 grudnia 2014 w galeryjce Technikum Leśnego w Miliczu odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w języku polskim, angielskim i niemieckim dla szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Milickiego. Konkurs zorganizowały nauczycielki Joanna Ungurian, Joanna Jurkanis-Smereka, oraz Katarzyna Rajewska i Agnieszka Herbuś .
X edycja konkursu była szczególna ze względu na okrągły jubileusz, będący okazją do podsumowań, ale również dlatego, że konkurs odbył się po raz ostatni. Z tej okazji wręczono przedstawicielom szkół pamiątkowe statuetki będące wyrazem podziękowania dla nauczycieli oraz uczniów za wieloletnią współpracę i zaangażowanie.

Wśród recytujących wystąpiło 20 uczniów, a prezentacje oceniało jury w następującym składzie: Joanna Jurkanis – Smereka, Joanna Ungurian, Katarzyna Rajewska (przewodnicząca), Agnieszka Herbuś, Małgorzata Posacka, Katarzyna Szyszka, A. Sekuradzka, Patryk Szubiński (doradca metodyczny wydawnictwa Pearson)

Laureaci X Konkursu Recytatorskiego:

JĘZYK POLSKI:
I m. – Wiktoria Baczkowska (LO)
IIm – Aleksandra Wolf (LO)
III m. ex aequo – Mateusz Baczkowski (TL) oraz Ewa Rozmyślak (ZS)

JĘZYK ANGIELSKI:
Im – Maria Kaczmarek (LO)
II m. ex aequo – Sawin Sambora (ZS) oraz Jadwiga Zawieja (TL)

JĘZYK NIEMIECKI:
I m. ex aequo – Hanna Lisiak (TL) oraz Jacek Baczkowski (LO)

Nagrody ufundowali Dyrekcja Technikum Leśnego w Miliczu (karty upominkowe o wartości 100 zł. do sieci sklepów EMPIK), Księgarnia POLANGLO (kupony upominkowe o wartości 50 zł.), wydawnictwo Oxford (słowniki Wordpower oraz readersy w języku angielskim readersy po angielsku oraz słowniki) oraz wydawnictwo Pearson (słownik Longman oraz repetytoria z języka angielskiego i niemieckiego)
Organizatorzy konkursu składają szczególne podziękowania Pani Krystynie Mielnik, która zaprojektowała i przygotowała oryginalną dekorację galeryjki oraz plakaty o konkursie.

 

P1040495 P1040505 P1040520 P1040524 P1040530 P1040569 P1040605 P1040622 P1040627