Wigilia w internacie

„I w nas jest Betlejem”

Już z początkiem grudnia w internacie zaczyna się odczuwać magię nadchodzących świąt. Wykonane przez młodzież dekoracje w formie bogato przystrojonych ozdobami choinek, stroików emanujących różnorodną techniką wykonań, kartek o tematyce świątecznej, wystaw oraz feerii kolorowych świateł – wprowadzają wszystkich mieszkańców w ten wyjątkowy bożonarodzeniowy nastrój.

Kulminacją zbliżających się świąt była uroczysta kolacja wigilijna. „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …” – cytatem z nastrojowej pastorałki kierownik internatu p. Maria Dziedzic przywitała zaproszonych gości i młodzież uczestniczących w tegorocznej wigilii.

Wprowadzeniem w atmosferę wieczoru było przedstawienie przez koło artystyczne ANTRAKT historii o narodzeniu Bożej Dzieciny pt. „I w nas jest Betlejem”.

Bardzo ważnym akcentem spotkania było przekazanie przez dyrektora szkoły p. Daniela Targosza świątecznych życzeń oraz podziękowań organizatorom za zaangażowanie i oprawę uroczystego wieczoru (niezawodnym paniom kucharkom, ze strony artystycznej i organizacyjnej p.p. Elżbiecie Domańskiej, Jolancie Cwenar i Marii Dziedzic).

Nowym elementem tegorocznej wigilii było odczytanie przez ucznia Sebastiana Wielgusa fragmentu Ewangelii Św. Łukasza – Narodzenie Jezusa.

Pod przewodnictwem szkolnego katechety księdza Daniela Herbowskiego odmówiono wspólną modlitwę, podzielono się opłatkiem i zaproszono do degustacji wigilijnych potraw. Goście kolacji raczyli się barszczem z uszkami, pierogami z kapustą, na stołach bezkonkurencyjnie królowały ryby: karp po żydowsku, smażony filet z dorsza, filet na zimno w warzywach, dodatkowo krokiety z kapustą i grzybami, obowiązkowo świąteczne ciasto a na deser owoce cytrusowe.

Kolacja wigilijna była niezapomnianym przeżyciem szczególnie dla najmłodszego rocznika uczniów, ponieważ uczestniczył w niej po raz pierwszy, natomiast ostatnim już dla uczniów klas czwartych.

Zwieńczeniem tego niezwykłego wieczoru było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uczestnikom konkursu na ozdobę i świąteczny wystrój pokoju.

Autor: Maria Dziedzic

IMG_0449 IMG_0451 IMG_0425 IMG_0428 IMG_0429 IMG_0433 IMG_0440