Co wydarzyło się we wrześniu i październiku?

Co wydarzyło się we wrześniu i październiku?
Po dwóch miesiącach wypoczynku i laby do internatu powróciła „stara” leśna brać. Dołączyli do nich nowi koledzy i koleżanki z klas pierwszych. Mamy nadzieję, że będzie im się mieszkało w internacie wygodnie i szybko zintegrują się ze społecznością naszej szkoły.
Zgodnie z planem we wrześniu odbyły się we wszystkich grupach wiekowych spotkania organizacyjne przypominające rozkład dnia oraz zbiór zasad i norm obowiązujących wychowanków. Klasy pierwsze zapoznały się z najważniejszymi obiektami użyteczności publicznej w mieście, najpierw z gazetki tematycznej pn. „Milicz – teraz Twoje miasto”, a później podczas pieszej wycieczki. Mając dalej na uwadze szczególnie klasy pierwsze, w trosce o ich właściwie przebiegającą aklimatyzację, zostały przeprowadzone grupowe spotkania integracyjne przez panią psycholog. Dla stworzenia przyjaznej atmosfery dodatkowo zorganizowano ognisko integracyjne z pieczoną kiełbaską oraz dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka.
Tradycyjnie we wrześniu (runda jesienna) ruszyły rozgrywki sportowe tj. mistrzostwa internatu w piłce nożnej 6-osobowej. Tegoroczna aura wyjątkowo sprzyjała odbyciu się meczów na Orliku o Puchar Jesieni. Aktualnie trwają rozgrywki turniejowe o mistrzostwo internatu w tenisie stołowym.

Realizując działania w oparciu o program: „Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Doliny Baryczy”, zorganizowano wycieczkę autokarową do rezerwatu Stawy Milickie. Trasa wycieczki została zaplanowana na bazie wystawy tematycznej „Perełki Ziemi Milickiej” wyeksponowanej w holu internatu.

Nowym wydarzeniem, które zostało wpisane w program obchodów Dni Karpia był spacer po kompleksie pałacowo – parkowym pod nazwą „Zaginiony sznur pereł”. W przeprowadzenie w/w wydarzenia zaangażowała się młodzież naszej szkoły, pełniąc role przewodników po pałacu i parku. Uczestnikami były osoby dorosłe, oraz dzieci i młodzież z lokalnych szkół.

23 24 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22