Warsztaty fotograficzne

W dniu 7.06.2014 odbyły się w naszej szkole warsztaty fotograficzne poprowadzone przez Pana Kazimierza Laskowicza – znanego fotografa przyrody a zorganizowane przez Pana Piotra Pałczyńskiego opiekuna szkolnego koła ornitologicznego.

Warsztaty były dwuetapowe. Zaczęliśmy o 8 rano i wyruszyliśmy ścieżką rowerową do wieży przy stawie Grabownica, gdzie spotkaliśmy się z naszym gościem. Stamtąd udaliśmy się na stawy krośnickie, na których zrobiliśmy 9 km pętlę. Następnie pojechaliśmy przez Krośnice (oglądając po drodze Krośnicką Kolej Wąskotorową) do galerii w Wierzchowicach, której właścicielem jest pan Kazimierz Laskowicz i w której prezentuje swoje fotografie.

Później wróciliśmy do Milicza na obiad. Po obiedzie spotkaliśmy się przy komputerze i wspólnie oglądaliśmy nasze fotografie omawiając je. Każdy z zainteresowanych mógł dowiedzieć się jakie są podstawowe zasady fotografii i kiedy je można łamać, a także usłyszeć opinię i radę w stosunku do wykonywanych zdjęć.

Dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów, które ubogaciły naszą wiedzę na temat fotografii.

Zapraszam do obejrzenia profilu Galerii Młyńskiej 5 oraz profilu Pana Kazimierza, a także jego zdjęć.

 

Poniżej kilka zdjęć z wycieczki po stawach – niestety zdjęć w terenie tego dnia nie udało się zrobić zbyt wiele, ale każdy z uczestników pokazywał zdjęcia ze swojego dorobku.