Tydzień Kultury Zdrowotnej

Na przełomie marca i kwietnia mieszkańcy internatu uczestniczyli w konkursach i zawodach pod hasłem: Tydzień z kulturą zdrowotną. Czteroosobowe reprezentacje siedmiu grup wychowawczych zmierzyły się ze sobą i z zadaniami praktycznymi w marszobiegu sprawnościowym pn. „W pogoni za zdrowiem”. Marszobieg składał się z następujących praktycznych konkurencji: resuscytacja czyli działania na fantomie, pomiar wydolności organizmu, pomiar ciśnienia tętniczego, symulacja postępowania po wypadku drogowym z udziałem rowerzysty, wyznaczanie Indeksu Masy Ciała. Kolejny konkurs czyli rozwiązywanie testu wiedzy o zdrowiu zgromadził w tym roku 33 uczestników. Test wyboru dotyczył wiedzy z zakresu profilaktyki chorób cywilizacyjnych, profilaktyki uzależnień, zdrowego odżywiania i form aktywnego wypoczynku.
Tydzień z kulturą zdrowotną był również okazją do współzawodnictwa w zmaganiach sportowych typu: tenis stołowy i turniej na wirtualnej strzelnicy Firearms Interface.
Wysokie umiejętności i bardzo dobre wyniki zaprezentowane we wszystkich zawodach i konkursach pozwalają sądzić, że uczniowie posiadają wiedzę jak dbać o zdrowie. Miejmy nadzieję, że potrafią tę wiedzę również stosować.
Rezultaty współzawodnictwa przedstawiamy poniżej.
Konkurs wiedzy o zdrowiu:
I miejsce zdobyli ex aequo: Edyta Sobieraj, Sylwia Karbowiak, Damian Cichoń i Wojciech Dusza.
II miejsce zajęła Hanna Lisiak, na III miejscu znaleźli się: Katarzyna Maciejak i Tomasz Rygol.
W marszobiegu triumfowały dziewczęta z III grupy, przed drużyną reprezentującą grupę VIII. Na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna chłopców –reprezentanci grupy II.
W rozgrywkach tenisa stołowego zwyciężył Szymon Dryhusz przed Kamilem Koroną i Bartoszem Gajdą. Gratulujemy serdecznie!

IMG_9310 IMG_9333 IMG_9335 IMG_9343 IMG_9346 IMG_9348 IMG_9362 IMG_9387 IMG_9399 IMG_9402 IMG_9407 IMG_9409