Uczniowie TL na spotkaniu autorskim

Biblioteka Publiczna w Miliczu zaprosiła uczniów Technikum Leśnego na spotkanie z Jolantą Krysowatą – autorką książki „Skrzydło Anioła. Historia tajnego ośrodka dla koreańskich sierot”.

Krysowata

W poniedziałkowy poranek 17 marca grupa uczniów z TL udała się do Domu Kultury na spotkanie z osobą, o której być może słyszeli, ale raczej mało co wiedzieli… Chyba nikt nie spodziewał się, jak zajmujące będzie to spotkanie! Pani Jolanta Krysowata to dziennikarz wszechstronny: radiowy i telewizyjny. To autorka wielu nagradzanych audycji i filmów dokumentalnych. To osoba realizująca się na wielu płaszczyznach, m.in. prowadząca talk show „Nasze Dzieci” w telewizji Polsat i „Ostatnia Instancja” w stacji Polsat News, a nawet posiadająca las! Wreszcie to niezwykle zajmująca osobowość i człowiek, który z pasją potrafi opowiadać o tym, czym się zajmuje.

Pani Jolanta spędziła z uczestnikami spotkania półtorej godziny, odpowiadała na liczne pytania naszych uczniów, dzieliła się własną energią i autentycznymi emocjami. Opowiedziała nam o książce, która ukazała się w październiku 2013 r. nakładem wydawnictwa Świat Książki. “Skrzydło Anioła” to reportaż literacki przedstawiający niezwykłe wydarzenia sprzed pół wieku. Opis dziennikarskiego śledztwa zainspirowanego odnalezieniem na jednym z wrocławskich cmentarzy zadziwiającego grobu – grobu trzynastoletniej Koreanki pochowanej w 1955 roku. Ten trop doprowadził do odkrycia sensacyjnej, a skrywanej przez dziesięciolecia, wielowątkowej historii, która rozgrywała się na Dolnym Śląsku. Efektem pracy dziennikarskiej były reportaże radiowe, film dokumentalny, a „kropką nad i” jest właśnie ta zajmująca książka, którą wielu naszych uczniów kupiło po spotkaniu z autorką.