MISTRZ SAVOIR VIVRE

II edycja

SZKOLNEGO KONKURSU „MISTRZ SAVOIR VIVRE”

W 10 marca 2014r. w auli szkoły odbył się II finał konkursu „MISTRZ SAVOIR VIVRE” połączony z obchodzonym 8 marca Dniem Kobiet. Prowadzący Roksana Rutyna (kl.II b) i Bartek Szymankiewicz (kl.II a). Po krótkim wstępie witającym  gości Bartek przypomniał historię obchodzonego w świecie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Złożył życzenia wszystkim Paniom  i swoim koleżankom oraz zadedykował wiersz A. Asnyka p.t. Posyłam kwiaty …,  przepięknie wyrecytowany przez Bartka Gajdę (kl.I c). Potem usłyszeliśmy piosenkę Alicji Majewskiej “Być kobietą”. Następnie Roksana poprosiła o zabranie głosu przez dyrektora szkoły pana mgr inż. Daniela Targosza, który z pięknym naręczem tulipanów złożył  wszystkim Paniom wspaniałe życzenia z okazji  ich święta i przekazał ten bukiet na ręce  Wicedyrektor szkoły pani mgr. Pauliny Szymańskiej. Wicedyrektor szkoły, nie tylko podziękowała za życzenia,  ale w swoim przemówieniu przypomniała, że właśnie 10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzn i z tej okazji w imieniu wszystkich  kobiet składa wszystkim panom życzenia.

Potem na ekranie pojawiły się wróżki i usłyszeliśmy piosenkę “Magiczne słowa” proszę, dziękuję, przepraszam w wykonaniu Bajkowej Drużyny jako  znak, że przechodzimy do konkursu mistrza dobrych manier klas czwartych  rocznika 2010 – 2014. Prowadzący poinformował publiczność, że przebiegał on w trzech etapach.

W  pierwszym etapie uczniowie każdej klasy maturalnej w tajnym głosowaniu typowali 3 uczniów ze swojej klasy. W drugim etapie, półfinaliści pisali test z zasad dobrych manier.

Finalistami tego konkursu zostali: Sebastian Kokot  i Michał Lasota z klasy IV a, Michał  Bała i Wojciech  Cerazy z klasy IV b,  Karolina Gościniak  i Miłosz Smolis z klasy IV c.

Finaliści zajęli miejsca na podium i rozpoczął się  konkurs. Prowadził go Michał Wilczyński (kl.IIa). Po trzech turach pytań testowych dotyczących zasad dobrych manier, zawodnicy otrzymali za zadanie ustalenie w 10 przedstawionych im przypadkach, czy opisana sytuacja jest prawdziwa czy fałszywa np: Pierwszy kłania się idący schodami w górę – schodzącemu w dół.  Po tej części Jury w osobach: pani Joanna Jurkanis- Smereka, pan Łukasz Kontowski  i przewodnicząca pani Katarzyna Rajewska przystąpiło do pracy i obliczało zdobyte przez zawodników punkty.  My w tym czasie obejrzeliśmy “Studencki poradnik dobrych manier”- film instruktażowy z Politechniki Lubelskiej.

Jury,  po pierwszej części konkursowej ogłosiło :

Najwięcej punktów zdobyli: Wojciech  Cerazy i Miłosz Smolis.

Między pozostałymi uczestnikami rozegrano dogrywkę, ponieważ wszyscy mieli po 10 punktów.

Muszę zauważyć, że finaliści byli bardzo dobrze przygotowani a różnica w punktach wynosiła 1 punkt.

Dla publiczności został przeprowadzony  Konkurs “Ona i On czyli bohaterowie wszechczasów w literaturze”. Ochotnicy mieli dopasować do podanych 14 bohaterek utworów literackich i tytułów powieści w których występują imiona mężczyzn podanych w “rozsypance”. Na rozwiązanie tego zadania mieli 4 minuty, tyle, ile trwa piosenka Grażyny Świtały – “Dwa serca jak pociągi dwa”.

Do konkursu zgłosili się uczniowie Kamil Baranowski – zajął  I miejsce, Kevin Śniegocki – II miejsce i Michał Jurasik – III miejsce. W nagrodę otrzymali książki p.t. Natura 2000 Dolnego Śląska  oraz dyplomy.

 

Oficjalne wyniki Jury KONKURSU „MISTRZ SAVOIR VIVRE”

 

Mistrzem Savoir-vivre klas czwartych rocznika 2010 – 2014 został   Wojciech Cerazy,

II miejsce   Miłosz Smolis,

III miejsce Michał Lasota.

 Mistrz Savoir-vivre przy głośnych fanfarach otrzymał Statuetkę i pendrive 16 GB, oraz dyplom,

pozostali

II i  III m-ce pendrive 16 GB oraz dyplomy  i  IV – VI pióra wieczne “Parker ”  i dyplomy – gratulujemy

Potem prowadzący Bartek poprosił o zabranie głosu przez panią Bożenę Smerekę.

Pani Bożena Smereka powiedziała: W czasie trwania współzawodnictwa o Mistrza SAVOIR VIVRE 2014 roku Rada Pedagogiczna postanowiła wybrać ucznia naszej szkoły, który przez cztery lata przebywania wśród nas dał się poznać jako ten, który posiadał najlepsze obycie, ogładę, galanterię.

Wśród nominowanych  przez wychowawców klas czwartych: Kamila Baranowskiego, Sebastiana  Kokota  i Michała Lasotę z klasy IVa, Michała Bałę, Wojciecha Cerazego i Agatę Maciejewską z klasy IVb,  Mateusza Bieleckiego,  Adama  Bieńkowskiego i Miłosza Smolisa z klasy IV

 w tajnym głosowaniu Rady Pedagogicznej został wybrany

 Sebastian Kokot   –   gratulujemy.

Przy głośnych fanfarach otrzymał Statuetkę Oskara z dedykacją

Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”.  Adama Mickiewicza

Na zakończenie Bartek i Roksana podziękowli wszystkim i pożegnali piosenką  Happy End – California

Reżyseria : Bożena Smereka

Scenografia: Krystyna Mielnik

Współpraca: Anna Stachurska i Samorząd Szkolny

DSCN0991 DSCN0996 DSCN1002 DSCN1237 DSCN1239 DSCN1241 DSCN1244 DSCN1247 DSCN1249 DSCN1250 DSCN1252 DSCN1254 DSCN1255 DSCN1256 DSCN1259 DSCN1264 DSCN1266 DSCN1267 DSCN1269 DSCN1271 DSCN1272 DSCN1275 DSCN1276 DSCN1281 FSCN1261