MISTRZ SAVOIR VIVRE
II edycja
SZKOLNEGO KONKURSU „MISTRZ SAVOIR VIVRE”
W 10 marca 2014r. w auli szkoły odbył się II finał konkursu „MISTRZ SAVOIR VIVRE” połączony z obchodzonym 8 marca Dniem Kobiet. Prowadzący Roksana Rutyna (kl.II b) i Bartek Szymankiewicz (kl.II a). Po krótkim wstępie witającym gości Bartek przypomniał historię obchodzonego w świecie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Złożył życzenia wszystkim Paniom i swoim koleżankom oraz zadedykował wiersz A. Asnyka p.t. Posyłam kwiaty …, przepięknie wyrecytowany przez Bartka Gajdę (kl.I c). Potem usłyszeliśmy piosenkę Alicji Majewskiej “Być kobietą”. Następnie Roksana poprosiła o zabranie głosu przez dyrektora szkoły pana mgr inż. Daniela Targosza, który z pięknym naręczem tulipanów złożył wszystkim Paniom wspaniałe życzenia z okazji ich święta i przekazał ten bukiet na ręce Wicedyrektor szkoły pani mgr. Pauliny Szymańskiej. Wicedyrektor szkoły, nie tylko podziękowała za życzenia, ale w swoim przemówieniu przypomniała, że właśnie 10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzn i z tej okazji w imieniu wszystkich kobiet składa wszystkim panom życzenia.
Potem na ekranie pojawiły się wróżki i usłyszeliśmy piosenkę “Magiczne słowa” proszę, dziękuję, przepraszam w wykonaniu Bajkowej Drużyny jako znak, że przechodzimy do konkursu mistrza dobrych manier klas czwartych rocznika 2010 – 2014. Prowadzący poinformował publiczność, że przebiegał on w trzech etapach.
W pierwszym etapie uczniowie każdej klasy maturalnej w tajnym głosowaniu typowali 3 uczniów ze swojej klasy. W drugim etapie, półfinaliści pisali test z zasad dobrych manier.
Finalistami tego konkursu zostali: Sebastian Kokot i Michał Lasota z klasy IV a, Michał Bała i Wojciech Cerazy z klasy IV b, Karolina Gościniak i Miłosz Smolis z klasy IV c.
Finaliści zajęli miejsca na podium i rozpoczął się konkurs. Prowadził go Michał Wilczyński (kl.IIa). Po trzech turach pytań testowych dotyczących zasad dobrych manier, zawodnicy otrzymali za zadanie ustalenie w 10 przedstawionych im przypadkach, czy opisana sytuacja jest prawdziwa czy fałszywa np: Pierwszy kłania się idący schodami w górę – schodzącemu w dół. Po tej części Jury w osobach: pani Joanna Jurkanis- Smereka, pan Łukasz Kontowski i przewodnicząca pani Katarzyna Rajewska przystąpiło do pracy i obliczało zdobyte przez zawodników punkty. My w tym czasie obejrzeliśmy “Studencki poradnik dobrych manier”- film instruktażowy z Politechniki Lubelskiej.
Jury, po pierwszej części konkursowej ogłosiło :
Najwięcej punktów zdobyli: Wojciech Cerazy i Miłosz Smolis.
Między pozostałymi uczestnikami rozegrano dogrywkę, ponieważ wszyscy mieli po 10 punktów.
Muszę zauważyć, że finaliści byli bardzo dobrze przygotowani a różnica w punktach wynosiła 1 punkt.
Dla publiczności został przeprowadzony Konkurs “Ona i On czyli bohaterowie wszechczasów w literaturze”. Ochotnicy mieli dopasować do podanych 14 bohaterek utworów literackich i tytułów powieści w których występują imiona mężczyzn podanych w “rozsypance”. Na rozwiązanie tego zadania mieli 4 minuty, tyle, ile trwa piosenka Grażyny Świtały – “Dwa serca jak pociągi dwa”.
Do konkursu zgłosili się uczniowie Kamil Baranowski – zajął I miejsce, Kevin Śniegocki – II miejsce i Michał Jurasik – III miejsce. W nagrodę otrzymali książki p.t. Natura 2000 Dolnego Śląska oraz dyplomy.
Oficjalne wyniki Jury KONKURSU „MISTRZ SAVOIR VIVRE”
Mistrzem Savoir-vivre klas czwartych rocznika 2010 – 2014 został Wojciech Cerazy,
II miejsce Miłosz Smolis,
III miejsce Michał Lasota.
Mistrz Savoir-vivre przy głośnych fanfarach otrzymał Statuetkę i pendrive 16 GB, oraz dyplom,
pozostali
II i III m-ce pendrive 16 GB oraz dyplomy i IV – VI pióra wieczne “Parker ” i dyplomy – gratulujemy
Potem prowadzący Bartek poprosił o zabranie głosu przez panią Bożenę Smerekę.
Pani Bożena Smereka powiedziała: W czasie trwania współzawodnictwa o Mistrza SAVOIR VIVRE 2014 roku Rada Pedagogiczna postanowiła wybrać ucznia naszej szkoły, który przez cztery lata przebywania wśród nas dał się poznać jako ten, który posiadał najlepsze obycie, ogładę, galanterię.
Wśród nominowanych przez wychowawców klas czwartych: Kamila Baranowskiego, Sebastiana Kokota i Michała Lasotę z klasy IVa, Michała Bałę, Wojciecha Cerazego i Agatę Maciejewską z klasy IVb, Mateusza Bieleckiego, Adama Bieńkowskiego i Miłosza Smolisa z klasy IV
w tajnym głosowaniu Rady Pedagogicznej został wybrany
Sebastian Kokot – gratulujemy.
Przy głośnych fanfarach otrzymał Statuetkę Oskara z dedykacją
“Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”. Adama Mickiewicza
Na zakończenie Bartek i Roksana podziękowli wszystkim i pożegnali piosenką Happy End – California
Reżyseria : Bożena Smereka
Scenografia: Krystyna Mielnik
Współpraca: Anna Stachurska i Samorząd Szkolny