Leśnicy w Biegu Piastów

Ponad trzy tysiące osób wzięło udział w 38. Biegu Piastów – prawdziwym święcie narciarstwa biegowego w Polsce, które odbywało się przez trzy dni na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. W prestiżowych zawodach wzięło udział dziesięciu zawodników z naszej szkoły.

Ze względu na brak śniegu wszystkie dystanse zostały skrócone: piątkowy 15-kilometrowy dystans do 8 km, sobotni 50-kilometrowy do 10 km, oraz niedzielny 26-kilometrowy do 8 km. W niedzielnych zawodach wystartowała reprezentacja Technikum Leśnego w Miliczu.

W ramach Biegu Piastów odbyły się również XX Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Narciarstwie Biegowym, w których nauczyciele i uczniowie zajęli czołowe miejsca. W kategorii nauczycieli drugie miejsce zajął Wiesław Cerazy, a trzecie Damian Rokita. W trzech kategoriach wiekowych uczniów drugie miejsce w pierwszej kategorii wiekowej zajął Kamil Baranowski, a trzeci był z kolei Wiktor Latos.

W drugiej kategorii wiekowej najlepszy okazał się Michał Wilczyński, druga pozycja przypadła Patrykowi Janickiemu, a trzecie miejsce zajął Mateusz Adamiak.

W trzeciej kategorii wiekowej bezkonkurencyjny okazał się Marcin Niebudek, drugi był Wąsiak Odyseusz, a trzeci Łukasz Piliński.

Podczas podsumowania biegów leśników nauczyciel Technikum Leśnego w Miliczu Wiesław Cerazy otrzymał Puchar Przewodniczącego MSPL „Solidarność” przy RDLP we Wrocławiu dla najbardziej wytrwałego uczestnika biegów. Wiesław Cerazy zaliczył w tym roku swój 35. start w Biegu Piastów. Dekoracji dokonali dyrektor RDLP we Wrocławiu Grzegorz Pietruńko oraz szef Solidarności we Wrocławiu Adam Krakiewicz.