Deutschwagentour

„Deutschwagen” dojechał do Technikum Leśnego w Miliczu

 

Projekt Instytutu Goethego wystartował  w 2009 r., kiedy to wyruszyło w Polskę pięć samochodów oznakowanych logo “Deutsch Wagen Tour”. Lektorzy projektu prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Zadaniem projektu jest motywowanie uczniów i inspirowanie nauczycieli .

 

W dniu 11 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyły się po raz pierwszy językowe warsztaty przeprowadzone przez Panią Małgorzatę Urlich – Kornacką, lektorkę Instytutu Goethego, których tematem była muzyka.

Zajęcia odbywały się metodą animacji językowej przy dźwiękach nowoczesnej muzyki niemieckiej: był taniec, rapowanie po niemiecku, muzyczne domino oraz quiz o Niemczech, a wszystko w formie zabawy i w miłej atmosferze.

 

Uczniowie są pod wrażeniem zajęć i czekają na następne podobne warsztaty.

Oto, jak opisują wrażenia po odbytym projekcie:

„Wtorkowe spotkanie z Panią Małgorzatą było dla nas ciekawym przeżyciem. Dowiedzieliśmy się i przekonaliśmy na własnej skórze jak można bawić się z językiem niemieckim i przyswajać słówka. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że będziemy mieli kiedyś jeszcze okazję doświadczyć tego wydarzenia, a także że będziemy mogli uczestniczyć w grach i zabawach.”

Uczestnicy klasy IIIb

„Zajęcia bardzo nam się podobały. Pani Lektor bardzo interesująco prowadziła zajęcia. Dzięki konkursom i zabawom nauczyliśmy się wiele ciekawych słówek. Chcielibyśmy aby takie lekcje odbywały się co miesiąc  🙂 Najbardziej podobała nam się zabawa w rekina.”

Uczestnicy klasy Ia

„Chętnie wzięliśmy udział w warsztatach. Metoda animacji językowej jest korzystna w przyswajaniu słówek. Dzięki warsztatom poznaliśmy nowe słówka ale też dały nam możliwość integracji. Pani prowadząca bardzo ciekawie poprowadziła zabawy i optymistycznie wprowadziła nas w świat nauki języka niemieckiego.”

Uczniowie kl. IB

 

 

Zapraszamy także do przeczytania relacji Instytutu Goethego