Hubertus 2013

Od kilku lat w naszej szkole obchodzone jest święto myśliwych „Hubertus”.

Tegoroczna impreza odbyła się 14 listopada 2013 r na 6 i 7 lekcji. Udział w niej wzięły klasy I  i II  w całości oraz zawodnicy i wybrani przedstawiciele z klas III i IV.

Uroczystego rozpoczęcie święta dokonała Pani v – ce dyrektor mgr Paulina Szymańska, zaś sygnaliści szkolni odegrali sygnał myśliwski „powitanie”, a Roksana Rutyna i Marcin Furman przedstawili historię św. Huberta – patrona myśliwych.

Następnie mgr inż. Krzysztof Salata przedstawił wszystkim krótką historię polowań, w których brali udział uczniowie naszej szkoły w dawnych latach i współczesną wersję przebiegu polowania. Opowieści te ilustrowane były prezentacją sygnałów, wykonywanych przez naszych wspaniałych sygnalistów szkolnych w składzie: Karolina Bigos, Konrad Kupajczyk, Dominik Junik, Artur Franas, Michał Kozłowski, Agnieszka Wojtaczka, Patryk Płachta.

W kolejnej części obchodów odbyły się: konkurs wiedzy łowieckiej (18 zawodników) i równocześnie konkurs plastyczny na najładniejszy portret zwierzaka leśnego (4 zawodników).  Uczestnicy odpowiadali w pięciu seriach na pytania z gwary łowieckiej, tradycji myśliwskich i biologii zwierzyny, a także rozpoznawali zwierzęta, tropy zwierzyny i elementy poroża.
Wszystkie odpowiedzi oceniało jury w składzie: K. Salata, M. Czyż, S. Bienkiewicz i przedstawicielka uczniów W. Tyczka. Po kilku dogrywkach ostatecznie pierwsze miejsce zajął pierwszoklasista z kl I A Sebastian Bartkowiak, drugie miejsce Mateusz Sieński kl III A, a trzecie miejsce – Michał Kozłowski z kl II B.

W konkursie plastycznym zwyciężyła Joanna Zielińska z kl IV A, drugie miejsce zajął Piotr Trocha z I C, trzecie – Natalia Mielczarek i czwarte – Żubert Grzegorz.

W czasie liczenia punktów przez jury, widzowie i zawodnicy mogli posłuchać wspomnień łowieckich pochodzących z monografii szkoły, które odczytali konferansjerzy: Roksana Rutyna i Marcin Furman.
Po ogłoszeniu wyników impreza się zakończyła, a nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły mgr inż. Daniela Targosza zostaną uroczyście wręczone na apelu szkolnym.

_DSC0090 _DSC0046 _DSC0047 _DSC0049 _DSC0051 _DSC0053 _DSC0054 _DSC0056 _DSC0057 _DSC0059 _DSC0060 _DSC0063 _DSC0064 _DSC0065 _DSC0068 _DSC0069 _DSC0075 _DSC0076 _DSC0077 _DSC0085 _DSC0087 _DSC0088 _DSC0089