Październik w internacie

Słoneczny październik okazał się miesiącem doskonałym do organizacji wyjść, wycieczek, spotkań i warsztatów w plenerze. 5 października 8-osobowa grupa uczniów z klas I-szych pod opieką p. J. Cwenar zaangażowała się w organizację na terenie naszej szkoły III Zlotu Niebieskich Motyli. Niebieskie Motyle to organizacja pożytku publicznego, która zajmuje się domową opieką hospicyjną nad chorymi. Nasza szkoła użyczyła „Motylom” gościnnych progów po raz trzeci.

Drugi miesiąc pobytu w internacie to w dalszym ciągu czas integracji. Uczniowie klas I-szych mogli się lepiej poznać przy ognisku, które zapłonęło na placu obok internatu 7 października. Przy pieczeniu kiełbasek można było posłuchać żartów i opowiadań  starszych kolegów, a także pokibicować drużynom, które rozgrywały  kolejne mecze piki nożnej pod okiem p. K. Pękalskiego. W przygotowanie ogniska zaangażowali się:  E. Domańska, M. Dziedzic, J. Cwenar i S. Mielcarek.

Na drugi dzień młodzież miała okazję uczestniczyć w dyskotece zorganizowanej z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. O sprawną organizację i bezpieczeństwo bawiących się uczniów zadbali opiekunowie samorządu: p. A. Stachurska i p. D. Rokita.

15 października dla uczniów klas I-szych zorganizowano wycieczkę do alei stuletnich dębów i nad milicki zalew. W alei najbardziej okazałym drzewem był dąb o obwodzie 5m 20cm. Przy pięknej pogodzie udało się jeszcze wyjście do parku i na Ostoję konika polskiego. Wycieczki zorganizowali wychowawcy: M. Dziedzic, E. Domańska i B. Pudłowski.

Wśród licznych ofert dla młodzieży nie zabrakło emocji sportowych. Wychowawcy: D. Rokita, B. Pudłowski i P. Kowaluk zadbali o nie, organizując wyjazd dla kibiców piłki nożnej na mecz Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok, który odbył się na stadionie miejskim we Wrocławiu.

W ubiegłym roku nasi uczniowie uczestniczyli z powodzeniem w projekcie „Młodzi odkrywcy Natury na ścieżkach przyrodniczych Doliny Baryczy”. Wykorzystując zdobyte uprawnienia młodego przewodnika po Dolinie Baryczy, 24 października grupa projektowa zaprezentowała swoje umiejętności przed uczniami  Zespołu Szkół i Przedszkola w Krośnicach, samodzielnie prowadząc młodszych kolegów po ścieżce przyrodniczej Stawno – Dyminy. Nad całością czuwały: M. Dziedzic i J. Cwenar.

Idąc śladem ekologii, wybrani przedstawiciele internatu uczestniczyli w Święcie Drzewa zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Miliczu. Opiekunem zespołu był p. B. Pudłowski.

W ostatnim tygodniu października w atmosferze zadumy grupa wychowanków pod opieką p. A. Sadowskiej zapaliła znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

 

1.2624 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 1.1311 1.1412 1.1513 1.1614 1.1715 1.1816 1.1917 1.2018 1.2119 1.2321 1.2422 1.2523