Ślubowanie oraz „blachy”

Dzień 25 września był bardzo ważnym dniem dla społeczności uczniowskiej. Na porannym apelu miały miejsce dwa uroczyste momenty: ślubowanie klas pierwszych oraz wręczenie „blach” – odznak naszej szkoły- drugoklasistom.

Apel poprowadził starszy szkoły Michał Lasota. Społeczność szkolną powitała pani Wicedyrektor mgr Paulina Szymańska i skierowała swoje słowa w pierwszej kolejności do uczniów klas pierwszych mówiąc m. In. : „Witam Was uczniowie klas I na początku nowego etapu w Waszym życiu. Od 3 tygodni jesteście częścią naszego szkolnego społeczeństwa. Przyszliście tu pełni nadziei i oczekiwań, a jednocześnie niepewności, co przyniesie nowy rok szkolny. ..Życzę Wam wielu sukcesów i sądzę, że cele i zadania, które będą Wam stawiane spowodują, że jako uczniowie staniecie się dojrzalsi i bardziej odpowiedzialni”. Następnie przedstawiciele klas pierwszych powtórzyli uroczyście w imieniu swoich koleżanek i kolegów słowa przysięgi.

Po tym Pani Wicedyrektor zwróciła się do uczniów klas drugich: „Drodzy drugoklasiści! Dzień dzisiejszy jest dla Was wyjątkowym dniem. Po roku nauki wręczone zostaną Wam odznaki- emblematy ucznia naszej szkoły. Dowodzą one tego, że wrośliście w tę szkołę, dajecie gwarancję jej ukończenia i nadzieję, że już za 3 lata wpiszecie się na listę chlubnych absolwentów TL w Miliczu.

Odznaki- noście godnie i z honorem. Dzisiaj jako uczniowie, a w przyszłości z dumą, że na drodze Waszej życiowej kariery było TL w Miliczu.” Po tych słowach poprosiła wszystkich uczniów 2 oddziałów klas drugich o podejście i wręczyła odznaki wraz z wychowawcami Panią Bożeną Smereką i Panem Łukaszem Kontowskim.