Początek roku szkolnego 2013/2014

I znowu pełne gwaru i krzątaniny pierwsze dni roku szkolnego w internacie. Gdy 31. sierpnia leśna brać wracała z wakacji czekał na nią wysprzątane, odświeżone pokoje. Czekali również wychowawcy i pracownicy internatu ciekawi wakacyjnych wspomnień swoich podopiecznych, ciekawi także nowych wychowanków, którzy w liczbie 65 pojawili się w progach naszej placówki.

Liczne grono uczniów klas pierwszych zostało ulokowane na trzecim piętrze pod opieką wychowawców: p. Krzysztofa Pękalskiego i p. Stanisława Mielcarka. Dziewczęta trafiły tradycyjnie na I piętro, gdzie spotkały się z ciepłym przyjęciem pań Marii Dziedzic i Elżbiety Domańskiej.

Zgodnie z planem we wrześniu odbyły się we wszystkich grupach wiekowych spotkania organizacyjne przypominające rozkład dnia oraz zbiór zasad i norm obowiązujących wychowanków. Klasy pierwsze zapoznały się z najważniejszymi obiektami użyteczności publicznej w mieście z gazetki tematycznej i podczas wycieczki po Miliczu. Aby stosunki między najmłodszymi i najstarszymi wychowankami układały się jak najpoprawniej wszyscy uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji  w Miliczu pn. Nieznajomość prawa szkodzi. Klasy I-sze  mają już za sobą wyjście całą grupą do nowo otwartego Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego,  gdzie młodzież mogła podziwiać  Komnatę Bombki oraz poznała historię życia wspaniałego miliczanina w Galerii Druha Bolka. We wrześniu (runda jesienna) ruszyły rozgrywki sportowe  – Mistrzostwa internatu w piłce nożnej 6-osobowej. Jesienna aura nie przeszkodziła odbyciu się meczów  integracyjnych klas I-szych, gdzie najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klasy Ia. Młodzież uczestniczyła także w zajęciach integracyjnych gdzie pod okiem psychologa p. Bożeny Ośko i wychowawców grup dzieliła się ze sobą informacjami o  zainteresowaniach i pasjach. Nie zabrakło przy tym ćwiczeń o charakterze dobrej zabawy.

7 8 9 10 1.1311 1.1412 1.1513 1 2 3 4 5 6