“33 Bieg Baryczan” i “I Bieg Karpia”

8.09.2013r. w Miliczu w ramach Dni Karpia odbył się 33 Bieg Baryczan oraz I Bieg Karpia. W zawodach wystartowało 140 zawodników z całej Polski, którzy biegli 11 km trasą.

Otwarcia zawodów dokonał Starosta Milicki Piotr Lech oraz vice burmistrz Gminy Henryka Skrzynecka. Trasa biegu rozpoczynała się na terenie starego lotniska, a przebiegała w kierunku stawów Aleksandra Kowalskiego. Biegacze pokonali dwie pętle. Jako pierwszy na mecie zameldował się Rafał Tyburek z Oławy, który trasę przebiegł w 37 minut i 42 sekundy.

W biegu wystartowało trzech zawodników (dwóch uczniów i jeden absolwent) naszej szkoły. Najlepiej pobiegł Leszek Urbański, który z czasem 44:46 zajął 20 miejsce w ogólnej klasyfikacji natomiast w swojej kategorii zajął 5 miejsce. 48 miejsce zajął Bartosz Sokołowski z czasem 51:12 (6 miejsce w kategorii). 77 miejsce zajął Jan Głowacki z czasem 55:33 (7 miejsce w kategorii). Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale . Opiekunem w czasie biegu był Wiesław Cerazy.