Koło ornitologiczne

Ornitologia jest to dział zoologi zajmujący się ptakami. W kręgu zainteresowań ornitologi znajduje się przede wszystkim badanie różnych gatunków ptaków, ich biologii i zachowań. Często jednak potocznie mianem ornitologów nazywamy wszystkich miłośników i obserwatorów ptaków.
Koło ornitologiczne powstało, gdyż w naszej szkole jest wielu młodych ludzi, którzy interesują się przyrodą w tym szczególnie ornitofauną. Oprócz tego nasze technikum znajduje się na terenie bardzo ciekawym ze względów ornitologicznych. Stawy Milickie oraz cała Dolina Baryczy są bardzo ciekawymi miejscami do podglądania życia tych stworzeń, które od wieków fascynowały człowieka przez swą niezwykłą zdolność do lotu.
Na zajęciach poznajemy najważniejsze zagadnienia związane z życiem ptaków, uczymy się je rozpoznawać, poznajemy ich biologię oraz behawior. W ramach koła planowane są spotkania z ludźmi zawodowo zajmującymi się ornitologią oraz wyjścia w teren w celu poznawania różnych gatunków występujących w naszym regionie.

Dla miłośników ptaków i tych wszystkich, którzy chcieliby doskonalić samodzielnie swoje umiejętności rozpoznawania ptaków polecam strony:

Zapraszam do uczestnictwa w zajęciach koła

 

Zapraszam także do zapoznania się z artykułami dotyczącymi wydarzeń związanych z kołem ornitologicznym od roku szkolnego 2013/2014.

 

Działalność koła w latach 2012/2013:

 

Działalność koła w latach 2011/2012:

 

Działalność koła w latach 2010/2011:

 

Działalność koła w latach 2009/2010:

 

Działalność koła w latach 2008/2009:

 

 

Pobierz: PORADNIK_jak_wlasciwie_dokarmiac_ptaki1.pdf (397 pobrań)