Kwietniowe wieści z internatu

7

Dla mieszkańców internatu tegoroczny kwiecień zaczął się pracowicie.
Tuż przed przerwą świąteczną rozstrzygnięto konkurs na świąteczne ozdoby wielkanocne. Wyjątkowo w tym roku wykonano dużo interesujących prac za pomocą różnych technik. Każda praca była wyjątkowa i komisji konkursowej trudno było wyróżnić najlepsze, ogłoszono więc,  że wszystkie prace zasługują na I nagrodę. 6 kwietnia członkowie Szkolnego Klubu Łowieckiego  pod opieką p. M. Mikołajczyka zwiedzili Międzynarodowe Targi Łowieckie – EXPOHunting 2013, które odbywają się już po raz kolejny w Sosnowcu. Młodzież przyjechała pełna wrażeń, zadowolona, zorientowana  w najnowszych technologiach dot. broni i mody myśliwskiej. Uczniowie zwiedzili ekspozycje przyrodnicze, obserwowali pokazy wabienia jeleni, uczestniczyli w degustacji potraw kuchni myśliwskiej, słuchali koncertów sygnalistów. Z kolei grupa uczniów stawiająca  pierwsze kroki w strzelaniu z broni pneumatycznej uczestniczyła w dniach 12-13 kwietnia w III Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej, które odbyły się w Technikum Leśnym w Starościnie. Opiekun młodzieży p. S. Mielcarek po powrocie z zawodów stwierdził, że nasi uczniowie mają w sobie dużo potencjału i przy regularnym treningu mogą w przyszłych zawodach zająć wysokie miejsca, w tym roku jeszcze się nie udało. Tradycyjnie w kwietniu propagujemy wśród wychowanków internatu zdrowy styl życia, organizując zawody i konkursy poświęcone profilaktyce zdrowotnej, kształtowaniu aktywności fizycznej i zdrowemu odżywianiu. W Tygodniu z kulturą zdrowotną młodzież zmierzyła się z pytaniami konkursu o tematyce zdrowotnej, entuzjaści tenisa stołowego i szachów zagrali o prymat w tych popularnych dyscyplinach, a najlepsi piłkarze z internatu dali z siebie wszystko w pożegnalnym  meczu piłki nożnej: Dziadki – Reszta internatu.
Oto wyniki poszczególnych konkurencji:
Konkurs wiedzy o zdrowiu: I miejsce – Joanna Pieniek, II miejsce ex aequo: Agnieszka Wojtaczka, Wojtek Dusza i Michał Lasota, oraz III miejsce – Mirella Kowalczyk.
Rozgrywki w tenisie stołowym i turniej szachowy jeszcze trwają.
Natomiast w meczu pożegnalnym zwyciężyła drużyna Dziadków  wynikiem 4:3.
Tydzień z kulturą zdrowotną przygotował zespół wychowawców w składzie:
J. Cwenar, D. Rokita, K. Pękalski, E. Domańska i M. Dziedzic.
17 kwietnia uczniowie klas maturalnych po raz ostatni pojawili się na parkiecie stołówki podczas pożegnalnej dyskoteki, prowadzonej przez sprawdzonego już  didżeja Janka z I klasy. W  sali nie było zbyt tłoczno ale dał się zauważyć nastrój nostalgii i pożegnania.
18 kwietnia w auli szkolnej panie: M. Dziedzic, E. Domańska i J. Kaczmarek przygotowały tegoroczną XIX edycję Superdziadka – konkursu o charakterze interdyscyplinarnym dla uczniów klas IV, którzy przed liczną widownią i czteroosobowym jury (pod przewodnictwem p. A. Szynkiewicz-Wronek) prezentowali  wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących i przede wszystkim z przedmiotów zawodowych. Konkurs, w którym trzeba było wykazać się znajomością licznych faktów, sprawnym ich kojarzeniem oraz  umiejętnością szybkiego udzielania odpowiedzi,  był prawdziwym wyzwaniem dla 12 reprezentantów klas maturalnych. Po eliminacjach
i  dogrywce  tytuł  i statuetka Superdziadka 2013 przypadł uczniowi klasy IV d Michałowi Kotarskiemu. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody książkowe. Ostatnim kwietniowym akcentem był uroczysty apel, który na dziedzińcu internatu zgromadził w dniu 23 kwietnia młodzież i wychowawców. Apel był poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W odświętnej scenerii, przy dźwięku rogów myśliwskich, w obecności dyrektora szkoły p. D. Targosza i kierownictwa internatu uczniowie z klas I i II przedstawili montaż słowno-muzyczny wprowadzający zebranych w historyczny temat  w przeddzień Święta Konstytucji 3 Maja.
Pracowity i pełen wydarzeń kwiecień już za nami.