IV Ogólnopolski Konkurs Językowy oraz VIII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Szkół Leśnych

V Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego oraz VIII Konkurs Matematyczny już za nami, ale dobre wspomnienia jeszcze są w naszych głowach i na zdjęciach.
W dniach 10.04.- 12.04. 2018 r gościliśmy uczestników tych konkursów w naszej szkole – 61 uczniów z 9 szkół leśnych. Udział w konkursach wzięli reprezentanci następujących szkół: Technikum Leśne z Białowieży, Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych z Brynka, Technikum Leśne ze Starościna, Zespół Szkół Leśnych z Goraja, Technikum Leśne z Tucholi, Zespół Szkół Leśnych z Rogozińca, Technikum Leśne z Warcina, Zespół Szkół Leśnych z Zagnańska oraz Technikum Leśne z Milicza.

  • KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I NIEMIECKIEGO •

Konkurs z języków obcych odbył się 11 kwietnia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego i został otarty przez panią prof. dr hab. Annę Małgorzewicz – Dyrektora ds. Dydaktycznych Instytutu Filologii Germańskiej UW w obecności koordynatorów konkursów : z język angielskiego – dr Katarzyny Sówki-Pietraszewskiej – Z-cy Dyrektora ds. Nauki i Rozwoju Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz z języka niemieckiego – dr Magdaleny Białek – Adiunkta w Zakładzie Translatoryki i Glottodydaktyki Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego – którzy przygotowali i sprawdzili zadania testowe.

  • KONKURS MATEMATYCZNY •

Konkurs z matematyki został przygotowany oraz przeprowadzony w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, a koordynatorką konkursu była pani mgr Małgorzata Mikołajczyk – Kierownik Pracowni Dydaktyki Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Konkurs matematyczny w Instytucie Matematycznym UW otworzył dr Tomasz Elsner- Z-ca Dyrektora ds. Dydaktycznych, a poprzedził go wykład dr hab. Andrzeja Raczyńskiego pt. „Matematyka istot żywych”.

  • WYCIECZKA PO WROCŁAWIU I KONCERT •

Poza konkursami na uczestników czekały również atrakcje.
Po zakończeniu zmagań konkursowych wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę z przewodnikiem po Wrocławiu oraz obiad.
Po powrocie do Milicza dodatkową atrakcją był wieczorny koncert szkolnego zespołu muzycznego „NaLeśniki”, w którym wystąpili uczniowie: Leon Kancerek, Adam Matuszak, Emilia Kisiela, Monika Szymańska oraz nauczyciele: Łukasz Kontowski i Marek Olejnik.

  • UROCZYSTA GALA •

12 kwietnia o godz. 9.00 w auli Technikum Leśnego dyrektor szkoły pani Justyna Żarczyńska otworzyła uroczystą galę zakończenia konkursów. Wzięli w niej udział wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami, organizatorzy konkursów oraz zaproszeni goście: pani dr Magdalena Białek, wicestarosta milicki pan Grzegorz Duda oraz zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz pan Jarosław Bełza. Podczas gali, którą uświetnił szkolny zespół sygnalistów „Silvanus”, ogłoszono wyniki konkursów i wręczono nagrody dla najlepszych matematyków, anglistów i germanistów.

  • WYNIKI KONKURSÓW

Konkurs matematyczny – klasyfikacja indywidualna:
🥇I miejsce – Kamil Sitkowski (ZSL Rogoziniec)
🥈II miejsce – Jakub Grudziński (ZSL Goraj)
🥉III miejsce – Błażej Tabor (TL Milicz)

Konkurs matematyczny – klasyfikacja drużynowa:
🥇I miejsce – Zespól Szkół Leśnych w Rogozińcu (Krystian Hensel, Kamil Sitkowski, Eliasz Zajkowski)
🥈II miejsce Technikum Leśne w Tucholi (Aleksandra Dziedzic, Adrianna Pawlak, Patryk Schroeder)
🥉III miejsce – Technikum Leśne w Miliczu (Kacper Piórkowski, Błażej Tabor, Anna Ziętek)

Konkurs języka angielskiego – klasyfikacja indywidualna:
🥇I miejsce – Waldemar Łukaszewicz (TL Białowieża)
🥈II miejsce – Dawid Petryk ( TL Warcino)
🥉III miejsce – Zofia Leśkiewicz (TL Milicz)

Konkurs języka angielskiego – klasyfikacja drużynowa:
🥇I miejsce – Technikum Leśne w Miliczu (Zofia Leśkiewicz, Adrian Kaczmarek)
🥈II miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku (Agata Prątnicka, Artur Kowal)
🥉III miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Goraju (Jennifer Kowalska, Martyna Pietrzyk)

Konkurs języka niemieckiego – klasyfikacja indywidualna:
🥇I miejsce – Karol Kuzimski (TL Tuchola)
🥈II miejsce – Michał Makuch (ZSL Zagnańsk)
🥉III miejsce – Aleksandra Gerstgarbe (TL Milicz)

Konkurs języka niemieckiego – klasyfikacja drużynowa:
🥇I miejsce – Technikum Leśne w Tucholi (Jacek Bętlejewski, Karol Kuzimski)
🥈II miejsce – Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku (Weronika Kosińska, Michał Makuch)
🥉III miejsce – Technikum Leśne w Miliczu (Aleksandra Gerstgarbe, Kamil Sipura)

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

Organizacji dwóch konkursów o zasięgu ogólnopolskim podjęły się nauczycielki Technikum Leśnego w Miliczu: pani Bożena Smereka (nauczyciel matematyki), pani Joanna Jurkanis-Smereka (nauczyciel języka angielskiego) oraz pani Joanna Ungurian (nauczyciel języka niemieckiego)

Jednak zorganizowanie dwóch dużej rangi konkursów w szkole to praca zespołowa i powiodło się dzięki pracy wielu nauczycieli, między innymi: pani Anny Stachurskiej, Łukasza Kontowskiego, Marka Olejnika, Krystyny Mielnik, Wojciecha Wrony, Agnieszki Herbuś, a także kierownictwa i wychowawców internatu, pracowników administracji i obsługi oraz grupy zaangażowanych uczniów.

Otrzymaliśmy również wsparcie ze strony sponsorów i przyjaciół szkoły m. in.: od Starostwa Powiatowego w Miliczu oraz kilku nadleśnictw: Nadleśnictwa Milicz, Miękinia, Piaski, Syców, Śnieżka i Międzylesie.
– Wszystkim Technikum Leśne w Miliczu składa wyrazy podziękowania.

 

Fot. Konrad Kustosz