Osiągnięcia uczniów TL Milicz w roku szkolnym 2016-2017 – podsumowanie

Nazwa konkursu Organizator i data Zajęte miejsce Imię i nazwisko  ucznia
Zakochani w lesie – konkurs literacki

 

RDLP w Białymstoku, redakcję miesięcznika „Brać Łowiecka”, ZSL im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie oraz Polski Klub Safari.

06.12. do 07.12.

 

II miejsce Katarzyna Maliszewska klasa III B
Etap gminny i powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej 02.03.2017  +  30.03.2017 I miejsce Tomasz Kwaśniewski klasa IV C
Konkursie Piosenki Miłosnej Ośrodek Kultury w Miliczu

30.03.2017

I miejsce Zespół muzyczny szkoły NaLeśniki
Zawody Młodych Leśników Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

30.03-1.04.2017

I miejsce drużynowo w klasyfikacji ogólnej  oraz indywidualnie:

I miejsce

 

III miejsce

 

IV miejsce

 

 

 

Dawid Marcinek IVA,

 

Hanna Lisiak IV B,

 

Jadwiga Zawieja IV A.

II Konkurs Wiedzy Leśnej o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Wydział Leśny  Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

07.04.2017

I miejsce

 

 

IV miejsce

 

 

wyróżnienie

Albert Brzózka
III ARadosław Banik
III a

 

Bartosz Gajda
IV C

VII Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Szkół Leśnych w Zagnańsku

 

ZSL w Zagnańsku

10.-11.04.2017

I miejsce drużynowo Łukasz Rybka IV B

Bartosz Gulij IV C

Arkadiusz Karczmarz IV C

IX Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejetnosciach Leśnych.

 

TL w Starościnie

20-23.04.2017

zespołowo w pracy pilarką wicemistrzostwo Polski,

a ogólnie w całych zawodach III miejsce

Dodatkowo indywidualnie:
– Piotr Trocha II miejsce w konkurencji „Okrzesywanie”
– Kacper Bachorowicz II miejsce w konkurencji „Zmiana łańcucha”-przegrał o 2 setne sekundy.

– Kacper Bachorowicz II miejsce w konkurencji „ Przerzynka kombinacyjna”

– Piotr Trocha został Mistrzem Polski w klasyfikacji łącznej „Praca pilarką”

 

 

Kacper Bachorowicz IV B, ,

Łukasz Rybka IV B,

Tomasz Młynarz IV B  Marcin Wilk IV B

Piotr Trocha IV C

Ogólnopolskie Konkursy języka niemieckiego i języka angielskiego Szkół Leśnych ZSL w Zagnańsku

01.06.-02.06.2017

j. niemiecki I miejsce

 

j. angielski I miejsce

Oliwia Salwińska  IIC

 

Adrian Kaczmarek II B

Eliminacje Centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku leśnictwo 03.06.2017 I miejsce Albert Brzózka III A
I Ogólnopolski Konkurs Historyczny pt. „Solidarność Walcząca 1982- 1990” Stowarzyszenie „Solidarność Walcząca” z siedzibą we Wrocławiu

12.06.2017

II miejsce Damian Tokarz I A
„Bieg tropem ŻUBRA” TL w Białowieży

09.-11.06.2017

Imiejsce Martyna Duchniak II B
5. Turniej Otwartych Mistrzostw Wrocławia w badmintonie. 17.09.2016

Wrocław

II Miejsce (kat. Juniorek)

 

II miejsce (kat. Juniorów)

Agnieszka Skowron I B

 

Krystian Jakubowski I A

6. Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w wyciskaniu leżąc klasycznie. 22.-23.10.2016

Knurów

I miejsce – Mistrzostwo Polski Patryk Karasinski I A
Polish Fighter Cup 5 22.-23.10.2016 Srebrny medal w w formule K-1 senior do 67 kg.

 

 

Kamil Dychała IV B
 I Mistrzostwa Polski Leśników w biegu na 15km 29.10.2016

Tuchola , VII Bieg św. Huberta

Wicemistrzostwo Polski Leśników Arkadiusz Wielgus II B
finał Strefy Wrocławskiej Licealiady Młodzieży w Badmintonie 09.11.2016 W kategorii dziewcząt – 2 miejsce, chłopcy także wywalczyli drugie miejsce Agnieszka Skowron I B, Natalia Antczak I A i Julia Lisiecka I B

 

Krystian Jakubowski I A, Norbert Kałwiński I A i Tomasz Hamielec IV A

Finał Dolnośląski Licelaiady Młodzieży w Badmintonie. 28.11.2016 Dziewczęta 4 miejsce

Chłopcy 3 miejsce

Agnieszka Skowron I B, Natalia Antczak I A i Katarzyna Maliszewska III B

 

Krystian Jakubowski I A, Norbert Kałwiński I A i Tomasz Hamielec  IV A

Finał XXIV Otwartych Mistrzostw Wrocławia w Badmintonie w kategorii juniorek 03.12.2016

Wroclaw

Tytuły mistrzoskie Agnieszka Skowron i Krystian Jakubowski
IX Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Halowej Piłce Nożnej 10-12.03.2017

TL Milicz

I miejsce Daniel Kołodziej,  Patryk Słota, Damian Kowalski, Daniel Ungrat, Radosław Biliński, Paweł Sędzimir, Kamil Mazur, Krystian Jakubowski, Szymon Adasiak. Trener Krzysztof Pękalski.
Drugi Turniej w ramach XXV Otwartych Mistrzostw Wrocławia w Badmintonie 11.03.2017 I miejsca Agnieszka Skowron

Krystian Jakubowski

XIV Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. 03.- 05.04.2017

W Tucholi

Drużynowo II miejsce

 

W kategorii indywidualnej dziewcząt III miejsce

 

indywidualnie wśród chłopców srebro

 

w grze podwójnej chłopców – III miejsce

 

 

Aleksandra Wojtaszuk I B

 

 

Szymon Adasiak IV A

 

Szymon Adasiak + Radosław Biliński

III Turniej Badmintona w ramach XXV Otwartych Mistrzostw Wrocławia 08.04.2017 I miejsce w kategorii juniorek i juniorów Agnieszka Skowron I B

 

Norbert Kałwiński  III  Krystian Jakubowski I A

 

Wiosenne Biegi Przełajowe o Puchar Kocich Gór 07.06.2017

Trzebnica

W kategorii wiekowej 1999-2000 dziewcząt 2 miejsce

 

3 miejsce

 

 

W kategorii chłopców roczniki 1999-2000 I miejsce

 

II miejsce

 

 

W kategorii rocznika 1998 – I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

 

Drużynowo I miejsce

Martyna Duchniak II B

 

 

Agnieszka Skowron I B

 

 

Aleksander Sergiejczuk I B

 

 

Marcin Wielgus I B

 

 

Arkadiusz Wielgus II B

Dawid Jurkowski III B

Jakub Duchniak III B

gala “Wybitni Sportowcy Gminy Milicz”. 09.06.2017

Milicz

tytuł “Wybitny Sportowiec Gminy Milicz 2017” Agnieszka Skowron i Krystian Jakubowski

 

 

 

 

Ponadto: ZŁOTA TARCZA Technikum Leśnego w Miliczu. Nasza szkoła znalazła się na 59 miejscu w Polsce, a 2 miejscu w województwie dolnośląskim w rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika edukacyjnego “Perspektywy” w kategorii najlepsze technika.